Exek mobile - efektywna kontrola
dzięki usłudze i aplikacji mobilnej

Jednym z dwóch podstawowych komponentów systemu Exek jest mobilna usługa Exek mobile. Polega ona na udostępnieniu aplikacji mobilnych na urządzenia przenośne służb kontrolnych SPP oraz portalu administracyjnego do obsługi kontroli.

Aplikacja mobilna pozwala w szybki i sprawny sposób rejestrować i weryfikować dane o nieopłaconym postoju, wykonać zdjęcie pojazdu, wydrukować zawiadomienie dla kierowcy, a następnie przesłać dane do systemu windykacyjnego.

Oprócz standardowej procedury, inspektor może sprawdzić online, czy kierowca pojazdu bez biletu nie posiada abonamentu, lub czy nie płaci przez komórkę za pomocą systemu moBILET.

Integracja funkcjonalności i poszczególnych elementów systemu Exek pozwala w znacznym stopniu zwiększyć wydajność pracy kontrolerów.

Aplikacja podstawowej wersji przeznaczona jest dla rejestratorów przenośnych z systemem Android. Dysponujemy też rozwiązaniami dla innych platform, np. dla terminali i CASIO.

Exek Mobile
w ofercie z pakietem sprzętowym

Dla Państwa wygody, wraz z usługą Exek Mobile możemy dostarczyć również kompatybilne z nią urządzenia przenośne - odpowiednio skonfigurowane i przygotowane do prowadzenia sprawnej kontroli opłat. W tym wariancie - w formie dzierżawy - udostępniamy Państwu ręczne terminale do rejestracji danych oraz drukarki.

Funkcje aplikacji mobilnej:

  • wprowadzanie informacji o wykroczeniu z wykorzystaniem danych słownikowych
  • weryfikacja poprawności danych
  • wykonywanie dokumentacji fotograficznej skojarzonej z wykroczeniem
  • generowanie wydruku zawiadomienia o opłacie dodatkowej - współpraca z drukarką bezprzewodową, możliwość tworzenia kopii
  • wystawianie wezwań w trybie online - przesyłanie danych i zdjęć do oprogramowania centralnego
  • weryfikacja wniesienia opłaty parkingowej w formie innej niż bilet papierowy na podstawie numeru rejestracyjnego (abonament parkingowy, płatności mobilne, płatność w parkomacie)
  • skanowanie tablic rejestracyjnych w celu szybkiego pozyskania numerów pojazdu do dalszego przetwarzania

Exek mobile - aplikacja sieciowa
- portal zarządzania kontrolą

Aplikacja sieciowa pośredniczy w przekazywaniu danych z terminali przenośnych do programu Exek, lub do innego oprogramowania windykacyjnego zainstalowanego na komputerze Administratora parkingu. Służy również do zarządzania procesem kontroli opłat.

Pracownik biurowy za pomocą przeglądarki internetowej ma wgląd do aktualnych danych o wykroczeniach, przesyłanych na bieżąco z urządzeń mobilnych na serwer. W ramach systemu, dane zgromadzone na serwerze mogą być przekazywane automatycznie do bazy programu Exek, a pracownicy biura uzyskują natychmiastowy dostęp do nich.
Kompletna baza danych może zostać wyeksportowana i zapisana na dysku lokalnym do dalszego wykorzystania, m.in. przez oprogramowanie Exek.

Portal umożliwia m.in. nadanie przez Administratora uprawnień inspektorom, a także przydzielenie i zarządzanie lokalizacjami i obszarami objętymi kontrolą oraz aktualny wgląd do obecnej pozycji kontrolera, widoczny na wbudowanej mapie.

Zastosowane technologie zapewniają najwyższy stopień ochrony danych podczas ich przechowywania i przesyłania.

Aplikacja sieciowa, czyli portal administracyjny wraz z aplikacjami mobilnymi tworzy kompletny system obsługi kontroli opłat, który oferujemy w formie usługi.
Administrator parkingu może z niej korzystać również niezależnie od programu do egzekucji Exek.